LV
  • lv
  • ru
  • en
  • et
  • lt
page_img

KO DARĪT, LAI NOVĒRSTU MĀJASLAPAS NOBRUKUMU?

5 populārākie iemesli, kādēļ tava mājaslapa var nestrādāt (nobrukt)

1. Kļūdas kodā

Tava vietne var nedarboties, jo kāds neapdomīgi izmaina tīmekļa kodu. Tas mēdz notikt, kamēr tiek veikta tehniskā apkope vai mājaslapas atjaunināšana. Ja Tu vari identificēt, ka kāds kolēģis vai partneris nesen darbojies kodā, tad sazinies, lai atrastu precīzāku iemeslu.

2. Vīrusa uzbrukumi un hakeri

 

Uzbrukumus mājaslapai var izraisīt reāli cilvēki vai boti, kas ļaunprātīgi mēģina uzlauzt tavu mājaslapu. Internetā sērfo daudz robotu ar vīrusu programmatūru – ja kāds no tiem trāpīs tavai vietnei, tad arī pārējie vīrusi pievērsīs uzmanību tavai lapai, radot nopietnākas sekas.
Savukārt hakeri konkrēto vietni un upuri izvēlas apzināti un analītiski. Viens no populārākajiem hakeru uzbrukumiem ir DDoS (Distributed Denial of Service), kā rezultātā hakeris pārņem vietni ar visu veidu datuplūsmu.

 

3. Spraudņa / paplašinājuma kļūdas

 

Spraudņi jeb paplašinājumi ir programmatūras, kas tiek pievienotas mājaslapai “no ārpuses” un piešķir tai papildu funkcijas. Ja spraudnis vai paplašinājums nav atjaunināts vai ir izveidots nepareizi, pievienojot lapai, tas var novest pie tās nobrukuma.

 

4. Hostinga kļūda

Iemesls var būt serveru darbības pārtraukums, bet pakalpojumu sniedzēji vienmēr atjauno un palaiž savus serverus diezgan ātri. Dažreiz mājaslapa var nedarboties, jo nav pietiekami liela datu plūsmas plāna. Piemēram, tava mājaslapa turpina attīstīties un iegūt lielāku datuplūsmu, pateicoties Google, Facebook u.tml. reklāmai. Attiecīgi tavam hostinga plānam vajadzētu pieaugt līdz ar to. Ja jūsu hostinga plāns ir pārāk mazs un daudzi cilvēki mēģinās iekļūt jūsu mājaslapā, tad mājalapa pati sevi izslēgs. Šī kļūda ir elementāri labojuma, vienkārši sazinaties ar hostinga pakalpojumu sniedzējiem un izvēlieties lielāku plānu.

 

5. Domēna kļūda

Domēns var atslēgties, ja beidzas domēna derīguma termiņš jeb vienkārši nav apmaksāts domēna lietošnas rēķins. Tādeļ iesanāk uzlikt sev atgādinājumu veikt domēna rēķina apmaksu 1 reizi gadā.

 

Ko darīt, lai novērstu mājaslapas nobrukumu?


Neatkarīgi no potenciālā iemesla vispirms iesakām saināties ar tava hostinga pakalpojumu sniedzēju (piemēram, Hostnet), pēc tam – ar IT atbalsta servisu, ja tev tāds ir. Viņiem jāspēj palīdzēt tev noskaidrot visas problēmas, it īpaši, ja tās ir hostinga problēmas. 

IZMANTOTIE RISINĀJUMI